sobota, 23 czerwca 2012

Cudze chwalicie , swego nie znacie - Międzybrodzie Życieckie - Górz Żar

  Zaczyna się okres wakacyjny a we mnie budzą się tzw. szwędacze :-), piękna pogoda, nie za gorąco, nie za zimno więc można zostawić telewizor, mecze i dać odpocząć zmęczonym oczom wpatrującym się we wzory i wybrać się na wycieczkę. Nie musi być to wyprawa za góry, za lasy a tylko za miedzę. Czasami wystarczy wybrać się do najbliższego miasteczka w którym zwykle robimy zakupy ale nie w pospiechu, tylko tak jak turysta, rozglądać się spokojnie, przystanąć. Nagle okaże się, że kamieniczki które mijamy w drodze do pracy okazują się urokliwe. Dostrzegamy detale, których brakuje obecnym nowoczesnym domom, biurowcom. Można pojechać do lasu, w góry, nad jezioro i odkryjemy, że nie musimy wydawac majątku na drogie zagraniczne wycieczki.
  Pojechałam dzisiaj nad Jezioro Międzybrodzkie a potem było podziwianie widoków z Góry Żar.
Spokój, cisza... byłam bardzo zdziwiona, że sobota popołudnie a tak mało ludzi. Można było się wyciszyć i naładować akumulatory przed następnym tygodniem.
Zrobiłam kilka zdjęć, może ktoś kto je zobaczy skusi się i odwiedzi Międzybrodzie Żywieckie.
po co pływać, przecież można wypożyczyć kajak :-)
Góra Żar to nie tylko piękne widoki, to także sportowe lotnisko, można spróbować dotknąć nieba.
widok z wysokości 760 metrów nad poziomem morza
Wspaniałe hobby - paralotniarstwo. Dla chętnych loty z instruktorem. Pewnego dnia może zbiorę się na odwagę i też polecę !!
i jeszcze jedno cudo, zbiornik wodny na szczycie góry

Wyświetl większą mapę

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza